24 Mayıs 2016 Salı

Abi ve Abla Olmak

8 yorumAslına bakarsanız ben iki duyguyu da hiç bilmiyorum. Çünkü en küçük kardeş olarak sadece o iki insanın varlığını iliklerime kadar hissedip bu duygunun tadını çıkarıyorum. Ve aslında bana sorarsanız her insanın bir abisi ve bir ablası mutlaka olmalı. Çünkü dünyanın en güzel kardeşlik duygusu onların varlığı.

Hiç unutmuyorum ortaokulda evin en küçük çocuğu olmak çok kötü çünkü hep eskileri giyersin demişti ve çok şaşırmıştım. Çünkü bence iyi ki en küçüğüm ve seviliyorum. Bence benden küçük birini ben istemezdim evde. Acaba abim ve ablam için de durum öyle mi? Aman Allah korusun demesinler öyle. :))))

Ablanızın ve abinizin varlığını anlatmak için birbirinden ayırmaya çok gerek yok. Biri anne biri babadır çünkü.

Abinizin ve ablanızın olması arkanızda sırtınızı dayayabileceğiniz yıkılmaz bir dağ olmasıdır. Ne yaşarsanız yaşayın , başınıza ne gelirse gelsin , koşulsuz şartsız sizin yanınızda olanlardır. Herkes sizi sırtınızdan vurduğunda onlar sizi sarmalayandır. Hiç kimse sizi anlamadığında onlar dinleyendir. Herkes sizden ayrıldığında onlar elinizden tutandır. 

26 Mayısta benim abimin doğumgünü. Ondan böyle duygusala bağlamam.Kalben yanında bedenen uzağındayım. Anlatamam ki hislerimi. Var ve yanımda çok şükür. Çok da ötesi yok aslında. Söylenecek her söz eksik ve anlamsız kalıyor sevdiklerini anlatmaya çalışırken. O yüzden çok uzun, çok süslü, çok abartılı cümlelere gerek yok bence. Her şeyi özetleyen iki kelimelik tek bir cümle : 


Seni Seviyorum!

Abim! Bu hayatta tanıdığım en mükemmel ikinci adam, ikinci sevgili, ikinci babam! Yüzün hep gülsün. Hayata dair dilediğin ne varsa gerçek olsun hayırlısıyla. İyi ki varsın ve benim abimsin. Varlığına paha biçilemez!


Doğum günün kutlu olsun.

Abin ve ablan varsa dünyanın en şanslı çocuğu sensin demektir. Daha da ötesi düşünmene bile gerek yoktur, hiç yorulmazsın. Onlar senin yerine seni çoktaaann düşünmüşlerdir bile. :))

Sevgilerimle ...
Neslihan Kılıç
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları