24 Aralık 2015 Perşembe

Öylesine ...

0 yorum
Öylesine hüzünlü bir akşamın koynundayım. Yüreğimde tarifsiz bir hüznün gözyaşları var. Sebebi belli adresi her yer. Yüreği dolduran buruk bir yas. Kasvet dolmuş şehrin her yanına benden beter halde.

Anlaşılamamak ve anlamak arasında gidip gelen bir haldeyim. Anlayan tarafım üzülüyor, anlaşılamayan tarafım ise kırılıp kızgınlaşıyor. Anlamayan herkes de körükle geliyor yangınıma söndürmek isterken.

Neyi nasıl düşüneceğiniz zamanlar vardır hani. Tam da ortasındayım bunun. Binbir çeşit düşünce dolaşırken kafamda aslında hiçbirini doğru ve yerinde düşünemiyor olmak. Aslında çok fazla düşünmekten başına ağrılar girmesi. Nasıl anltılır ki karşındakine bazı duygular?

yani anlayacağın sevgili okur ve sevgili blog kendi içimde hem kendimle hem de kendimle savaşanlarla savaşıyorum. Bir garip hallerdeyim. Şu an buraya ne yazdım onu da bilmiyorum. Öylesine iç dökmek istedim sadece. Öylesine yazmak. Öylesine okunmak. 

5 Aralık 2015 Cumartesi

Sen ve Çay

0 yorum
Herkes aynı bakıyor ve her şey aynılaşıyor bir zaman sonra. Bense sıcak bir çayın deminde buldum özlemini farkında olmadan. Sen ve çay bir olup ,içimi ısıttınız büyük bir özlemle.


16 Ekim 2015 Cuma

Facebook Paylaşımlarım

0 yorum
Baktım ki uzun bir ara olacak yine yazmaya. E bende takip etmeyenlere burdan yazayım yeniden hem de kalıcı olsun , düzenli bir şekilde elimin altında olsun istedim paylaşımlarım. Orada resimlerle görselleştiriyorum ama buraya tek tek o resimleri koyamayacağım. O yüzden sadece yazılar olacak. :))

      Karanlığa düştüğünüzde ve umutsuzluğa kapıldığınızda ruhunuzu aydınlatacak bir şeyler yapmanın sırrı içinizde.
Son günlerde görüyorum ki okumak da pek bir şey ifade etmemeye başlıyor güzel ülkemde. Çünkü ne okuduğun seni gösterir ancak nasıl okuduğun ve nasıl yorumladığın kalbini yansıtır. Bu nedenle artık tek başına okumak bizi çözüme götürmez.Anlamadıktan sonra Mesnevi ' yi ezberlesen ne çıkar!!!

26 Eylül 2015 Cumartesi

Okyanusla İlk Karşılaşma

2 yorum
Bu defa sadece bir resim paylaşmak istiyorum. Kitabı hediye eden Çağla Cemile Gider 'e teşekkürlerimle. :)


15 Eylül 2015 Salı

Zor Zamanlar

10 yorum
Zor zamanlardan geçiyor güzel ülkem. O kadar çok şey var ki yazacak , söyleyecek , konuşacak. Ama susuyoruz. Anlamsız kalıyor kelimeler yaşanan acıların karşısında. Bir kez daha anlıyoruz ölmenin kalana verdiği acıyı ve öldürenin ne kadar vahşi duygularla hareket ettiğini.

Acıyor içimiz. Ama hiçbir acı ağlayan bir anne , babanın acısı kadar kavurucu , yalnız kalan bir eşin feryadı kadar yakıcı ve babasız kalan bir yavrunun öksüzlüğü kadar gerçek değil. Ateş düştüğü yeri yakıp , yıkıp , kavurup geçiyor. Gerisi lafı güzaf.

İşte bu sebeplerden ötürü bu konularla ilgili buraya pek bir şey yazamıyorum şu sıralar. Sayfamı her açtığımda bir cümle yazıp kilitleniyorum ve sonra vazgeçiyorum yazmaktan. Malum şu sıralar kalbimize sadece ölüm takılıyor ve acının çığlığı. :(

Kendi hayatımızda bizi mutlu eden gelişmeler olsa da bu gündemde tüm mutluluklar buruk ve keyifsiz kalıyor. Ancak buna da şükretmeli insan. Çünkü her acının bir sonu vardır. Bedirhan Gökçe'nin dediği gibi hiçbir acı sonsuz değildir.

Güzel günlerde görecek ülkem. Bugünler geçecek ve güzel günler gelecek. Biz kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz tüm düşmanlarımıza inat. Kavga , nefret , öfke ve kini sevgiyle , hoşgörüyle ve sağduyumuzla yeneceğiz. Unutmayın umut ve sevginin olduğu her yerde nefret son nefesini vermeye mahkumdur. Lakin son zamanlarda vatansız kalan insanların neler yaşadıklarını çok yakından üzülerek deneyimledik. O zaman bize düşen sağduyuyu elden bırakmadan her görüşe , her bakış açısına saygı gösterip kardeşçe yaşamaktır. Kolayı varken zoru seçmeyelim. Ne dersiniz?

26 Ağustos 2015 Çarşamba

Ters Yüz

2 yorum

Merhaba :)

Biz bugün ilk göz ağrım olan yeğenim Yağız Ahmet ile beraber sinemaya gittik. Amacımız Minik Kuş 'a gitmekti ama o olmadığı için orada çalışan bayanın yönlendirmesiyle Ters Yüz filmine gittik. Uzun zamandır gösterimdeymiş ama biz ancak gidebildik.Peki beğendik mi?

30 Temmuz 2015 Perşembe

Kahraman Tazeoğlu ve Vazgeçtim

4 yorum
Merhaba;

Merak ettiğim ama öncelik listemde olmadığı için ertelediğim bir kitapla geldim bugün. Ramazan Bayramında teyzem hediye etmişti ve çok mutlu olmuştum. Ne de olsa kitaptan daha güzel bir hediye olmaz öyle değil mi? :) Bayram yoğunluğuydu hastalıktı derken kitabı okumayı ertelemek durumunda kaldım. Sonra toparlanınca iki üç günde bitirdim.Bakalım neler bırakmış bende. :)


3 Temmuz 2015 Cuma

Yaşadığımız Dünya için Ne Yapmalı?

0 yorum
Merhaba,

Hayırlı Ramazanlar herkese. Rabbim yapılan ibadetlerimizi kabul etsin.

Ben bugün size ramazanla ilgili bir yazı yazmayacağım çünkü haddim değil.Onu bilenlere bırakalım. Ancak kendi uygulamaya çalıştığım ve herkesin uygulaması gerektiğine inandığım birkaç çevresel konudan bahsetmek istiyorum.Geçen gün Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği' nin facebook hesabından paylaşılan bu görselleri görünce sizinle de paylaşmak istedim. Çünkü bu toplumsal bir olay ve hepimiz üstümüze düşen ne ise yerine getirmeliyiz. Peki bize düşen görevler neler? 

19 Haziran 2015 Cuma

Her Çocuk Ispanak Sevmez!

0 yorum
Yasemin Üstay Tekin'in yazdığı ve Profesör Doktor Mustafa Öz'ün tavsiye ettiği çok önemli bir çocuk beslenme kitabı Her Çocuk Ispanak Sevmez.

Gerek televizyon gerekse sosyal medyada çok sık rastladığım bu kitaba daha önce sizlerle paylaştığım Şehrin Çocuk Hali çekilişinde kazanmıştım.İnceleyince sizlerle de paylaşmak istedim bu güzel kitabı.

3 Mayıs 2015 Pazar

Şehrin Çocuk Hali

6 yorum


Geçtiğimiz günlerde birinci yaşını kutlayan Şehrin Çocuk Hali sitesi bu kutlamayı yaparken biz üyelerini de unutmayıp bir çekiliş düzenledi. Bende yeğenlerim adına bu çekilişe katıldım ve önceleri ilk yedek olarak seçilmeme rağmen şansım yaver gitti ve bu çekilişin kazananlarından biri oldum. Bu da beni çok mutlu etti tabii ki. Hem bu mutluluğu sizlerle paylaşmak hem de Seda Hanıma teşekkür etmek için bu yazıyı yazmak istedim.

6 Nisan 2015 Pazartesi

Yetmiyor Satırlar Anlatmaya

2 yorum

Anamdın, babamdın, yarimdin.
Bir şehir ötemde hasret ettiler sana.
İçimde tarifsiz isyanlarla, kağıt kesiği bir acıyla
Özlüyorum seni.
Susarak, bilerek ve özleyerek!
Oysa ki çokça bir isteğim yoktu hayattan
Bir hayır dua almak,
Bir vefalı insan olmak.
Çok gördüler.

15 Şubat 2015 Pazar

Sevgi Günü Artık Acıyla Anılacak!

0 yorum
Tarih 14 Şubat 2015 Sevgililer Günü. Yani herkesin birbirine güzel sözcüklerle sevgiyi fısıldadığı özel bir gün. Sabah uyandık ve bugüne dair ne varsa hepsini unutturacak kadar vahşet dolu, kalbimizdeki tüm kini kusacak kadar iğrenç ve nefesimizin yetmeyeceği kadar acı veren bir olayla karşılaştık.

Henüz yirmi yaşında olan bir genç kızımız Özgecan Aslan önce bir cani tarafından tecavüze uğruyor sonra öldürülüyor ve yetmiyormuş gibi yakılıp bir derenin kenarına bırakılıyor. Yazarken bile parmaklarımı titretiyorsa benim, ailesi kimbilir ne haldedir diye düşünmeden edemiyorum. Çünkü ateş yine düştüğü yeri yaktı ve hiçbirimizin yüreği annesi kadar yanmayacak bu güzel yavruya.

10 Şubat 2015 Salı

Biz Hep Genç mi Kalacağız?

0 yorum
Yaşarken kıymetini bilmeyiz yaşlılarımızın. Gittiklerinde anlarız onları çok geç olsa da. Oysa yüzlerindeki her çizgi ayrı bir yaşanmışlığı anlatır bize. Biz anlamayız ve anladığımızda da iş işten çoktan geçmiş olur.

Biz gençlerin belki bilerek belki bilmeyerek yaşlılarımıza yaptığımız en büyük kötülük anılarının üzerine bir örtü çekmek ve tüm yaşanmışlıklarını bir çırpıda silip atmaktır bir köşeye. Oysa çok büyük beklentileri de yoktur bizden. Yarım ağız bir tebessüm etsek yetecek onları mutlu etmeye. Ama yok,  bencilleşen ve yalnızlaşan dünyamıza kendimizle beraber onları da mahkum etmek varken iyi niyet denilen vasıfsız duygu neden merhametle birleşsin ki onlara karşı?

6 Ocak 2015 Salı

Bu Yazının Konusu Çok

0 yorum


Evet başlıktan da anlayacağınız üzere bu yazının konusu çok. Bu yazı içimden nasıl geliyorsa öyle ulaşacak sizlere. Kalbimden kalbinize bir yolculukta diyebiliriz.

İnstagramda bir dönem takip ettiğim daha sonra takipten çıkardığım ancak takip ettiğim başka hesaplarda bu ara ismini çok duyunca nedenini merak edip hesabına baktım ve gördüm ki  
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları