16 Ekim 2015 Cuma

Facebook Paylaşımlarım

Baktım ki uzun bir ara olacak yine yazmaya. E bende takip etmeyenlere burdan yazayım yeniden hem de kalıcı olsun , düzenli bir şekilde elimin altında olsun istedim paylaşımlarım. Orada resimlerle görselleştiriyorum ama buraya tek tek o resimleri koyamayacağım. O yüzden sadece yazılar olacak. :))

      Karanlığa düştüğünüzde ve umutsuzluğa kapıldığınızda ruhunuzu aydınlatacak bir şeyler yapmanın sırrı içinizde.
Son günlerde görüyorum ki okumak da pek bir şey ifade etmemeye başlıyor güzel ülkemde. Çünkü ne okuduğun seni gösterir ancak nasıl okuduğun ve nasıl yorumladığın kalbini yansıtır. Bu nedenle artık tek başına okumak bizi çözüme götürmez.Anlamadıktan sonra Mesnevi ' yi ezberlesen ne çıkar!!!      Öyle garip oyunlar döner ki arkanızdan , öyle çok uğraşırlar ki sizi gölgelemek için , kendilerince alt etmeye çalışırlar. Ama buna izin verip vermemek sizin elinizde. Tüm bunlardan güçlenerek çıkmak sadece sizin tercihinizdir.     Bazen öyle kendini bilmezlerle karşılaşır ki insan, kendi bile unutur benliğini.


       Dost dediğin kötü günde belli olur diyen büyüklerimiz, eksik söylemiş sanki. Çünkü ;
Dost dediğin seni kendi başarısına ortak eden, başarıya giden yolu tek başına değil seninle paylaşan kişidir.       Bir fincan kahve, bir tutam gökyüzü ve yanında bir dost sohbeti. Özlemini en çok duyduğumuz manzaradır aslında. Çünkü aynı gökyüzüne farklı açılardan bakıyoruz. Ben bakınca maviyi, sen bakınca beyazı görürsün. Ben gökyüzünü yalnız severim, sen kahve fincanıyla. Bu yüzden beraberiz aslında. Farklılıklarımızdır bizi bir arada tutan ve bizi biz yapan.
Düşünsene! Herkesin aynı şeyi düşündüğünü. O zaman ne sıkıcı olurdu dünya. Biz aynı manzaraya iki farklı anlam yükleyen, iki farklı insan olduğumuz için bir aradayız.       Bazı insanlar vardır görünce içiniz açılır. 
Bazı insanlar vardır görünce içiniz acır. 
Peki siz nasıl görünüyorsunuz hiç düşündünüz mü? 
Siz siz olun , insanların sizi gördüğünde içten bir tebessüm ettiklerini hissedenlerden olun. 
Varlığınız kimseye yük olmasın. 

Neslihan Kılıç


Not: Daha fazlası için sağ üst köşedeki sosyal medya hesaplarım keşfedilmeyi bekliyor. ;))

0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları