19 Haziran 2015 Cuma

Her Çocuk Ispanak Sevmez!

Yasemin Üstay Tekin'in yazdığı ve Profesör Doktor Mustafa Öz'ün tavsiye ettiği çok önemli bir çocuk beslenme kitabı Her Çocuk Ispanak Sevmez.

Gerek televizyon gerekse sosyal medyada çok sık rastladığım bu kitaba daha önce sizlerle paylaştığım Şehrin Çocuk Hali çekilişinde kazanmıştım.İnceleyince sizlerle de paylaşmak istedim bu güzel kitabı.
Bu kitapta hem çocuğunuzu sağlıklı beslemeye yönelik öneriler,hem çok lezzetli tarifler hem de sağlık önerileri var. Her tarifin içinde yer alan besinler detaylı bir şekilde anlatılıp faydalarından bahsedilmiş ve küçük dipnotlarla biligilendirilmemiz sağlanmış.Yani klasik bir tarif kitabı değil.

Kitap amacına uygun olarak çocukların sevmedikleri sebzeleri onlara nasıl yedirebileceğimizin formüllerini arayıp bulmuş ve bizlere hazır bir şekilde sunuyor.Faydalanmazsak ayıp olur. ;)

Fotoğrafların iştah açıcı olduğunu ve yazarın kendi çocucuğunu resimlediğini söylememe gerek yok sanırım. Kitap ön sözü  ve son sözüne kadar sıkmayan , sade ve anlaşılır bir dil ile tüm annelerin başucunda yer alması gereken değerli ve alanında eşsiz bir kitap.

Günlük gibi okunarak her gün bir tarifi denemek isteyeceğinize eminim.Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap ediyor bence. Ama her zaman öncelikli olarak çocuklarımız. :)

Sevgiler.
Neslihan Kılıç

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları