15 Şubat 2015 Pazar

Sevgi Günü Artık Acıyla Anılacak!

Tarih 14 Şubat 2015 Sevgililer Günü. Yani herkesin birbirine güzel sözcüklerle sevgiyi fısıldadığı özel bir gün. Sabah uyandık ve bugüne dair ne varsa hepsini unutturacak kadar vahşet dolu, kalbimizdeki tüm kini kusacak kadar iğrenç ve nefesimizin yetmeyeceği kadar acı veren bir olayla karşılaştık.

Henüz yirmi yaşında olan bir genç kızımız Özgecan Aslan önce bir cani tarafından tecavüze uğruyor sonra öldürülüyor ve yetmiyormuş gibi yakılıp bir derenin kenarına bırakılıyor. Yazarken bile parmaklarımı titretiyorsa benim, ailesi kimbilir ne haldedir diye düşünmeden edemiyorum. Çünkü ateş yine düştüğü yeri yaktı ve hiçbirimizin yüreği annesi kadar yanmayacak bu güzel yavruya.
Sosyal medyada dündendir paylaşılan resimler ve yazılar , yapılan eylemler hatta 16 Ocak 2015 Pazartesi günü tüm kadınları siyah giymeye davet etmek , imza kampanyaları hiçbiri ama hiçbiri geri getirmeyecek güzel kızı. Hiçbir şey acısını dindirmeyecek O annenin. Ama kendi adıma tek bir umudum var ki belki bu sayede müebbetten çok daha ağır olan ve kesinlikle caydırıcı etkisi bulunan yasaların hayata geçmesi sağlanır. Çünkü müebbet bu insanlara hak etmeyeceği kadar büyük bir ödül vermektir. Onları dışardan alıp sıcacık bir yuva ve bakım hizmeti vermekten başka bir şey değildir. Bu yüzden bu ülkeye müebbetten çok daha büyük cezalar getirilmelidir artık.

İmza kampanyasına buradan katılabilir ve yaşananlara tepkisiz kalmadığınızı gösterebilirsiniz.

Bu yaşananların sebebini düşünmek, yaratılmışların en şereflisi insanoğlunun nasıl oluyorda bu kadar şerefsiz bir hale gelebildiğini anlamaya ve çözmeye çalışıyorum ancak tıkanıyorum. Ağlıyorum. Kendi yaşadıklarım ve çevremdeki insanlar geliyor aklıma. Hepimiz yaşadık Özge' nin durumunu. Tek farkımız şanslı olmamızdı. Biz kötü niyetlilere denk gelmedik ama gelmeyeceğiz anlamına gelmez bu. -O yüzden yargılarken elinizi vicdanınıza koymayı unutmayın.- Özge ise şanssızdı çünkü vicdansıza denk gelmişti. Bir hayvan bile merhamet duygusu taşıyorsa içinde bunu yapanlara hayvan bile diyemeyiz hayvana hakaret olur çünkü. Bu nasıl akıl almaz bir olaydır ALLAH'ım dilerim son bulur.

Unutmayalım ki ; Özgecan ne ilk ve ne yazık ki böyle giderse ne de son olacaktır. Özgecan bulundu ve bilindi. Bir de bilmediklerimiz ve hatta ruhumuzun duymadıkları var. Özgecan ile beraber aslında hepsinin hesabı sorulacak. İnşallah tüm bunlar ses getirir ve gereken yapılır.

Rabbim cennetini kadınlara layık görmüşken siz kim oluyorsunuz ki O' nun cennetini daha bu dünya da cehenneme çeviriyorsunuz. Bu dünyanın adaletinden en önemlisi kendi vicdanından kaçan kişi ahirette en büyük terazi sahibi Allah'ın adaletinden de kaçabileceğini mi sanıyorsun? Ne yaparsan yap Rabbim en büyük cezayı verecektir sana. Bizim seslenişlerimiz, sen ve sen gibilerin bu dünyada da gün yüzü görmemeleri içindir. Çünkü sen ve senin gibilerin tedavisi yok cezası var sadece. İnşallah çekersin cezanı hem burda hem ötede.

Dilde söyleyecek çok söz , akılda yazılacak çok cümleler var. Ama öfkem ağır basıyor tüm duygularıma ve ve karmakarışık oluyor zihnim bir anda. Her şeyi unutup bakakalıyorum ekrana ve aslında çok basit ve yüzeysel kaldığını hissediyorum tüm yazılıp çizilenlerin. Yani kalbime takılanları tam olarak ifade edemiyorum bugün. Yarım kalıyor tüm anlamlar. Bütün kelimeler bir tek kelimeyle anlam buluyor bugün : ÖZGECAN!

Artık her 14 Şubat Özgecan'ı anma günü olacak. Sevgi günü vahşet günü olarak hatırlanacak. Bir babanın nasıl oluyorda tecavüzcü oğlunu korumaya aldığını konuştuğumuz bir gün olacak. Kısaca bugünün adı bence artık sevgi değil vahşet günü olmuştur.

Yaptığı programları seyretmiyor ve kendisini pek sevmiyor olsam da yaşanılanları en iyi anlatan ünlü Okan Bayülgen oldu bence. Ben de yazımı onunla sonlandırmak istiyorum. Kadına şiddete hayır sloganını bu kadar güzel ifade eden birinin bir kadın değil de erkek olması ayrıca düşündürücü bir konu. Ama aslolan ;

Özge ve Özge gibiler unutulmasın. Unutursak ölmeye devam edeceğiz!


Neslihan Kılıç

0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları