15 Şubat 2015 Pazar

Sevgi Günü Artık Acıyla Anılacak!

0 yorum
Tarih 14 Şubat 2015 Sevgililer Günü. Yani herkesin birbirine güzel sözcüklerle sevgiyi fısıldadığı özel bir gün. Sabah uyandık ve bugüne dair ne varsa hepsini unutturacak kadar vahşet dolu, kalbimizdeki tüm kini kusacak kadar iğrenç ve nefesimizin yetmeyeceği kadar acı veren bir olayla karşılaştık.

Henüz yirmi yaşında olan bir genç kızımız Özgecan Aslan önce bir cani tarafından tecavüze uğruyor sonra öldürülüyor ve yetmiyormuş gibi yakılıp bir derenin kenarına bırakılıyor. Yazarken bile parmaklarımı titretiyorsa benim, ailesi kimbilir ne haldedir diye düşünmeden edemiyorum. Çünkü ateş yine düştüğü yeri yaktı ve hiçbirimizin yüreği annesi kadar yanmayacak bu güzel yavruya.

10 Şubat 2015 Salı

Biz Hep Genç mi Kalacağız?

0 yorum
Yaşarken kıymetini bilmeyiz yaşlılarımızın. Gittiklerinde anlarız onları çok geç olsa da. Oysa yüzlerindeki her çizgi ayrı bir yaşanmışlığı anlatır bize. Biz anlamayız ve anladığımızda da iş işten çoktan geçmiş olur.

Biz gençlerin belki bilerek belki bilmeyerek yaşlılarımıza yaptığımız en büyük kötülük anılarının üzerine bir örtü çekmek ve tüm yaşanmışlıklarını bir çırpıda silip atmaktır bir köşeye. Oysa çok büyük beklentileri de yoktur bizden. Yarım ağız bir tebessüm etsek yetecek onları mutlu etmeye. Ama yok,  bencilleşen ve yalnızlaşan dünyamıza kendimizle beraber onları da mahkum etmek varken iyi niyet denilen vasıfsız duygu neden merhametle birleşsin ki onlara karşı?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları