24 Kasım 2014 Pazartesi

Feshane'de Diyarbakır Kokusu

0 yorum
İstanbul Feshane' de tam zamanlamasını bilmiyorum ama belli aralıklarla illerin tanıtım günleri yapılıyor ve geçtiğimiz hafta sonu da Diyarbakır vardı. Kıymeti bilinmeyen ve hep terörün gölgesinde anılan Diyarbakırımızın sanata verdiği değeri görmek mümkündü orda. Birçok kitap standı vardı yerli yazar ve şairlerden oluşan. Ama benim için en dikkat çekici olan bölümü Feshane'nin sütunlarını kaplayan ünlü şair ve yazarlardı. 18 Kasım 2014 Salı

Bir Prenses Doğdu Bugün :)

0 yorum


Yağız Ahmet'imin doğumuyla beraber başladığımız geniş aile olma serüvenimiz iki yıl sonra Çınar'ımla ve bir yıl sonra da Beril'imle şimdilik sona erdi gibi. :)

4 Kasım 2014 Salı

Bir Sinan Akyüz Kitabı Daha : Piruze

2 yorum
Merhabalar. 

Kasım ayının ilk yazısıyla sizlerleyim. Uzun zaman önce tanışmıştım kitaplarıyla Sinan Akyüz ' ün. İlk okuduğum kitabı Şahika ve Feraye olmuştu. Şimdi ise Piruze ile ilgili düşüncelerimi anlatacağım elimden geldiğince.

Sinan Akyüz'ü gerçek hayat hikayeleri anlattığı için seviyorum. Lakin Piruze uzun sürecek yolculuğumun en keyifli ve en doğru tercih edilmiş arkadaşıydı. Genelde yolculuk yaparken bana eşlik edenler seyahatlerde çok uyumamdan şikayetçidirler ancak yol arkadaşım o kadar sürükleyiciydi ki çok az uyudum ve kitabı bir günde bitirdim. Tadı damağımda kaldı diyebilirim. Piruze ve Oğulları 'nıda ilk fırsatta okuyup yazmaya çalışacağım. Çok güzel bir kitaptı.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları