11 Temmuz 2014 Cuma

Allah De Ötesini BırakYeni bir kitapla karşınızdayım. Çokça okunan ve herkesin dilinden düşürmediği bu kitabı ben ancak şimdi okuyabildim. Demek ki zamanı şimdiymiş. Ne de olsa bir kitabın çok okunması onun çok iyi olduğunu göstermez.Bunu Aşkın 7 Hali kitabıyla öğrenmiş olduk. Her kitap bize yeni şeyler öğretip yeni tecrübeler kazandırırken bakalım bu kitaptan kalbimize neler takılmış? :)


Kitabı okumaya başlamadan önce sıkılmaktan çok korkuyordum ama yanıldığımı kitabı okumaya başlayınca anlayacaktım.Zira su gibi akan bir kitap oldu.Çok yalın,sade,anlaşılır ve sıkıcı olmayan bir üslubu var yazarın. Sanki onunla terapi seansındaymışsınız gibi hissediyorsunuz okudukça.Sohbet yazar bizimle resmen. :)

Kitaba terapist olduğunu anlatmakla başlıyor ve ben bu kitabı size Allah'ı anlatmak için değil Allah'ı hissettirmek için yazdım diyor ve bu cümleyle diğer dini kitaplardan ayrı bir yerde durduğunu hemen gösteriyor. 

Allah'ı hissetmek! Ne kadar eksiğiz bu konuda öyle değil mi?Bize hep doğru ve yanlışlar öğretilmeye çalışılıyor dini konularda.Eeee duygu nerde? Duygunun açığını ve açlığını tasavvuf kitapları kapatmaya çalışıyor ama bu konuda çok azı başarıya ulaşıyor bence. Tabii burada tasavvuftan ne anladığımızda önemli.

Kendini değersiz hissetme diyor yazar.Çünkü Allah eğer sen değersiz ve işe yaramaz olsaydın seni yaratmazdı.Çünkü O'nun yarattığı her şeyin bir anlamı, bir görevi, bir işi ve bir değeri vardır. Öyle ki üzerine basıp geçtiğimiz karıncanın bile bir görevi vardır.O zaman bir insan olarak sen nasıl boşa gelmiş olabilirsin dünyaya?

Başka bir bölümde her yaratılmışın bu dünyaya bir eksiği tamamlamak için gönderildiğini ifade ediyor.Yani sen hayattaysan ve dünyaya gönderilmişsen mutlaka bir görevin ve misyonun vardır.Ancak sen bunun farkında değilsin ve uyan diyor yazar.Çünkü herkes bir görevi yerine getirebilmek için yaratılmıştır. Hiç kimse boşa ve öylesine yaratılmamıştır.

Tasavvufi kişisel gelişim başlığı altında yayınlanan bu kitap Destek yayınlarından bize ulaşıyor. Kitapla ilgili yazılacak ve söylenecek çok söz var.Eğer kitap okurken altını çizmeyi seviyorsanız - ki bence yanlış- bu kitapta hiç boş satır kalmayacaktır.Çünkü her bir cümle de ayrı bir anlam gizli.Yaradan'ı hissetmek ve yaşayabilmek dileğiyle keyifli okumalar. :) 

Neslihan Kılıç

0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları