16 Aralık 2013 Pazartesi

İstiklal Marşını Satmayan Adam

0 yorum
Bu adamın kim olduğunu söylemeye gerek var mıdır bilmiyorum ama bilmeyenler öğrensin diye söyleyelim. Bu büyük adam Mehmet Akif Ersoy'un ta kendisidir.

Geçen yıl Çanakkale Şehitlerini Anma Haftasında Habertürk Öteki Gündem  programında Pelin Çift ve Bedirhan Gökçe'nin katıldığı programdan burada bahsetmiş ve o gün ne hissetmiş ve yazmışsam bugün onu misliyle hissediyorum. Ve ben Akif'i her dinlediğimde yer yarılsa da içine girsem diyorum.

NOT: Resim Bedirhan Gökçe'nin instagram hesabından alınmıştır.

Programda sadece Bedirhan Gökçe yoktu. Mehmet Akif'in torunu Selma Argon ve Araştırmacı - Tarihçi Yazar Erol Çalı' da vardı. Üç saat süren bir programdı ve ilki gibi bunu da gözyaşlarıyla seyrettim. Çünkü tarihimiz bize 'Peygamber gibi yaşamış bir insan' sıfatıyla anlatırken Akif'i biz O'nun ne kadar farkındayız ve ne kadar tanıyoruz O'nu? Programda bahsi geçen Mehmet Akif Ersoy kitaplarını en kısa sürede temin edip sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Ne kadarını paylaşabilirsem artık böyle bir insanın. Kelimeler yetmiyor ki Akif'i dinlediğimde kalben hissettiklerimi satırlara dökmeye.

5 Aralık 2013 Perşembe

Son Zamanlarda

0 yorum
Aslında benim bloğum sadece kitap yorumlarından ibaret değil. Zaman zaman kendime ait yazılarımı paylaşmaya çalıştığım bireysel bir arşivim. Amatörce yaptığım ve doğru bildiğim her şeyi paylaşma içgüdümden gelen bir platform benim için bloğum. Google+ 'da takip ettiğim Kitap Kurduyum sayesinde öğrendiğim bir etkinliğe dair soruları burada yazmak istedim. Bu etkinlik on sorudan oluşan ve bloglar arası söyleşi zinciri kurmayı amaçlayan bir şey. Ben de ilk defa böyle bir etkinliğe katılmak istedim. Etkinliğin detaylarını optikinkitapblogu anlatmış. Zaten o ve iki arkadaşının başlattığı bir olay bende kıyısından köşesinden dahil olmak istedim. Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

Son Zamanlarda;
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları