19 Mayıs 2013 Pazar

4. Tüyap Diyarbakır Kitap-Eğitim Fuarı

Yetişir miyim yetişemez miyim derken nihayet bugün kuzenimle buluştuk ve kapanış gününde de olsa fuarı gezme imkanımız oldu.Tabii babamı unutmamalıyım.Bizi fuara götürdüğün, bıkmadan beklediğin ve bugününü bize ayırdığın için teşekkür ederiz babacığım. :))

Kuzenimle buluştuk ve hem kendimiz için hem de blogda paylaşabileceğimiz çok güzel fotoğraflar çektik ilk girişten itibaren.Bizi üzen tek nokta Canan Tan'ın imza saatine kalamamamız oldu.Çünkü bekleyecek zamanımız yoktu.İnşallah başka fuarlara.

Fuar geçen seneye göre çok daha güzel ve renkliydi bence ya da bu sene kuzenimle gittiğim için daha renkli geldi bilmiyorum. :) Yayınevleri stantlarını büyütmüş ve yayınevi çeşitleri bir önceki yıla göre artış göstermiş gibi geldi bize.Çok fazla yazar yoktu bir iki tane yazar tanıdık ve sohbet ettik.Bir iki tanesiyle de kitap türleri bizim tarzımız olmadığı için pek yanlarına gitmedik açıkçası.

Kitap fuarlarını bütün yayınevleri ve bütün kitapların bir arada olması sebebiyle çok önemsiyor ve her yıl heyecanla bekliyorum.Beklediğime de değiyor ve her zaman mutlu ayrılıyorum oradan.Zaten kitabın olduğu yerde mutsuzluğa yer yoktur.

Hadi bakalım biraz da fotoğraflarla anlatalım fuarımızı.Bakalım yazdıklarımızı karelerimize yansıtabilmiş miyiz? :)

Bunlar fuar alanına giriş fotoğrafları.Biz en sağdan başlayıp bütün koridorları sırayla gezdik ki es geçtiğimiz yer kalmasın diye.


Nesil Yayınlarının standındaki bu hayat ağacı kitaplar konseptine bayıldık.Çok güzel ve çok doğru bir anlatım.Çünkü gerçekten kitap hayattır.
Kitap imzalattığımız yazarlardan biri Ahmed Günbay Yıldızdı.Tabii biraz komik bir karşılaşmaydı.Şöyle ki; ben kitaplarını görür görmez kuzenime dönüp 'Bu adamın kitapları güzel olur.' dedim ve aynı anda tanımadığım bir arkadaş sesizce yanıma gelip Ahmed Günbay Yıldız'ı göstererek 'Bu adam o adam olabilir.' dedi.Biz kuzenimle aynı anda gülüşmeye başladık ve 'Allahtan kötü bir şey söylemedik.Kitabı güzel dedik.' arkadaşa dönüp gülerek.Tüm bunlar tam yazarın karşısında olurken yazarımız hiç istifini bozmadı ve tek bir kelime dahi etmedi.Sanki zorla getirilmişti buraya.Sadece kitabını imzalıyor ve gönderiyordu.Sesini bile duymadık.Doğru bir tavır olduğunu düşünmüyorum ama kitapları güzel olduğu için birer tane alıp imzalattık. :)

Stantlardan biri KadınYazarlar Derneğine aitti.Derneğin merkezi İzmir'deymiş.Bizi davet etti güler yüzüyle,bizde inşallah diyerek ayrıldık yanından.Derneğe bir katkımız olsun diye aylık olarak çıkardıkları dergilerinin son sayısını aldık.Birde birçok kadının kendi yaşanmış öykülerini anlattıkları yeni çıkan bir kitapları vardı.Hayırlı satışlar diliyorum.İşte dernek standının sorumlusu tatlı bayan ve standı. :)Aynı standda Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde yaşayan bir şairle tanıştık.Şiire merakımız olup olmadığını sordu ve kitabını tanıttı.


Bir standda da bir fotoğraf firması yöresel halılarla güzel bir stand hazırlamış albümler ve resimler koyarak kendi tanıtımlarını yapıyorlardı.


Evet birazda çektiğimiz stant fotoğraflarını paylaşarak yazımızı noktalayalım.
Kuzenimin ve benim hangi kitapları satın aldığımızı merak ettiyseniz bir sonraki yazımı beklemeniz gerekiyor.Yeni kitaplar ve yeni yazarlarla tanışmanın (okumadığım yazarların kitaplarını da aldım) verdiği mutlulukla bir sonraki yazımızda buluşmak üzere kitapla kalın. :)

N.K.


2 yorum:

  1. Okuma yazma oranının aksine,her yıl keyifle geçen bir Tüyap daha son bulmuş oldu. Seninle gezmek çok daha keyifliydi:) her standa uğradık, kollarımizi cekistirdik ama iyi kitaplar aldık. Keyifle okuyalım sevgili kuzenim. .yazın yine şahane olmuş:)

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Canım benim seninle gezmekte öyleydi.İnsanın aynı duyguları paylaştığı insanlarla böyle yerleri gezmesi ayrı bir keyif seninle olduğu gibi.Anı defterimize Tüyap'ıda ekledik bundan böyle. :)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları