18 Kasım 2012 Pazar

Gittiğinde Ardından Ne Söylenmesini İsterdin?


Bence bir insanın hayatındaki temel sorulardan biri olmalıdır bu nereye gittiğinin önemi olmadan.Gitmek işte olayın özü.Oraya buraya şuraya ne önemi var.Önemli olan sonu:Gitmek!
Git gidebildiğin,ulaşabildiğin en son noktaya kadar git.Ama nasıl gitmelisin?Giderken neleri kaybediyor neleri kazanıyorsun,terazin hangisini daha ağır tartıyor bir dur düşün.Düşünmeden gidersen sonunda pişmanlık senin olur.Ama bir şeyi de unutma.Nasıl gidersen git döndüğünde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır olamaz da.Giderken ardında kalanları düşünmüyorsan eğer döndüğünde ardında bıraktıklarının ardında kalırsın.Senin için yapılanları hor görüp kıymet bilmeden çekip gidiyorsan dönüşün yoktur yıktığın kalplerde.

Git!Hiç kimse hesap soramaz sana giderken yüreğinden başka.Peki yüreğin hesap sormaz mı,hiç dur demez mi sana?Yoksa sen zaten yürekten istediğin için mi gidiyorsun?
Git!Giderken sadece kendine hesap vereceğini ama dönüşünün olmayacağını bilerek önce bütün gemileri sonra kendini yak git.

Git!Git ki gidişinle çok dersler alsın geride kalanlar.Varlığının öğretmediği kadar gidişinle öğret insanoğlunun bütün karanlık ve kirli yüzlerini.

Git!Ama düşün ardından sana ne diyecekler?Bütün kalbiyle senin yanında olanlar sen gittiğinde ne düşünecekler hiç düşündün mü?

Ben gittiğimde ardımdan sadece ve sadece iyi bir insandı cümlesini duyabilmek için yaşarken bu cümlenin senin için bir önemi var mı merak ediyorum.Hoş olsa da bu saatten sonra ne önemi var ki!

0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları