11 Eylül 2012 Salı

Aşk-ı SükunAşk-ı Sükun.Her Kadın Hacer'dir...
Nuriye Çeleğen'e ait Hz.İbrahim'in ikinci eşi olan Hz.Hacer'i anlatan olağanüstü bir kitap.Sadece Hacer'i anlatıyor demek eksik kalır.Hacer'in gözüyle Hz.İbrahim'in hayatını dinliyorsunuz.O anları onlarla beraber yaşıyorsunuz.
Az önce Hz.İbrahim'in hayatını dinliyorsunuz yazdım.Hayır yanlış yazmadım.Yazar romanını Hacer Validemizin diliyle o kadar güzel anlatıyor ki kitabı okumuyor adeta onun sesinden dinliyor gibi hissediyorsunuz.
Bugüne kadar Hz.İbrahim'in hikayesini hep başkalarından genelde hocalardan dinledik.Ama bu kitap bir kadın gözüyle öyle güzel anlattıyor ki olayları sanki ilk defa karşılaşıyormuşsun hissi uyandırıyor üzerinde.Evet anlatılanlar hep aynı.Balıklı Göl'ün hikayesi,Hz.İsmail'in kurban edilişi,Zem zem suyunun ortaya çıkışı ve Sare annemizin kendi yaşadıkları ile Hacer'e yaşatıkları vesaire vesaire.Ama yazar o kadar güzel bir edebi dil kullanmış ki o anı ilk defa okuyor,dinliyor ve okurken yaşıyorsunuz ki Hacerle birlikte teslimiyetinizin arttığını hissediyorsunuz.Sare'ye kızamıyorsunuz tıpkı Hacer gibi.
Aşkın Gözyaşlarında olduğu gibi bu kitabı da okurken çok heyecanlanacağınıza inanıyorum.Ben kitabı daha bitirmedim yüz yetmiş dokuzuncu sayfadayım.Paylaşmak için sonunu beklememe gerek yoktu.Çünkü bazı kitaplar daha ilk sayfada anlatır kendini.
Aşk bazen sorgusuz sualsiz kabullenmektir yaşadıklarını.Tam bir teslimiyet ve boyun eğmektir Hak'tan gelene.Bazen sessizlik çok şeyi anlatır kendi çığlığında.Pek tabii duymak isteyene.
Aşk-ı Sükun.Aşkın sükut etmiş hali.
Her kadın Hacer değildir ancak olmaya ihtiyacı vardır.
N.K.

Not:Fotoğraf instagramda the_syhn adlı kullanıcıya aittir.


0 yorum:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

Kalbe Takılanlar Copyright © 2012 Design by Balköpüğü Tasarım Blogger Temaları